Vybíráme víno na svatbu i narozeniny, pro ženy i pro muže

Poradíme vám, jaké víno servírovat při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, Vánoce, narozeniny či životní jubilea. Dozvíte se, jakými víny a doplňky je vhodné obdarovat ženu a kterou odrůdou naopak potěšíte muže.

A téma článku využijeme i k představení kategorie dárkových vín, díky nimž je nákup vína pro dárkové účely snadný a levný!

Víno na svatbu

ledove vinoi

Ženíme se a vdáváme obvykle jednou za život, a proto na svatbě nešetříme. Platí to hlavně o svatební hostině, kde zásadní úlohu zaujímá právě víno!

Které víno zvolit pro slavnostní přípitek a které pro následné hodování?

Jedinečný životní moment musí stvrdit podobně výjimečný chuťový prožitek, který dopřejí pouze kvalitní vína s přívlastky výběr z hroznů, výběr z bobulí, případně vína slámová a ledová. Tato vína obsahují víc zbytkového cukru, a pozor, zpravidla i alkoholu.

Ani poctivá svatební veselka se neobejde bez dobrého vína různých barev a sladkosti. Zlatou střední cestu, jak nepohoršit svatebčany ani nezkrachovat, nabízí červená i bílá vína s přívlastkem pozdní sběr, jež u nás zakoupíte za příjemné ceny.

Tip: Pozvali vás na svatbu, a stále nemáte svatební dar? Obdarujte novomanžele dárkovým setem s karafou a sklenicemi na víno ozdobenými cínovou etiketou.

Víno na Vánoce

VánocePatříte k těm, kdo se vína nenapijou, jak je rok dlouhý, zato Štědrý večer bez vína by pro ně byl totéž co Vánoce bez Tří oříšků pro popelku?

Pak byste měli vědět, že o Vánocích si nejlíp pochutnáte na těžším červeném víně.

To proto, že vyniká příjemnou tříslovinou, jež se hodí k syté, tučné štědrovečerní tabuli, a podává se při vyšší teplotě, což v zimních měsících naše chuťové buňky rovněž ocení.

Kvalitní přívlastková červená vína odrůd Merlot, Modrý Portugal či Alibernet nabízí Vinařství Dufek.

Tip: Červené víno obvykle vyžaduje prokysličení pomocí dekantace. Pokud jste víno nikdy nedekantovali, přečtěte si, jak používat dekantační trychtýře a karafy.

Vánoce

Víno jako dárek pro ženu

Osobám něžného pohlaví lahodí sladší vína napříč odrůdami a barvami. A kdo si chce u ženy vydobýt výsadní postavení, může sáhnout po růžovém vínu, například ROSÉ Cabernet Sauvignon 2011, ledové víno, Vinařství Čech.

Jestliže partnerku, maminku nebo rodiče čeká důležité výročí, věnujte jim dárková vína s vyrytým přáníčkem k svátku, narozeninám, i svatebnímu výročí!

Tip: Každou ženu potěší sada keramických nožů značky PERFEGI, jež si zamiluje pro jejich mimořádnou ostrost i mnohaletou výdrž.

Darkove baleniVíno jako dárek pro muže

Pokud víte, jakou barvu, odrůdu a sladkost pan oslavenec u vína preferuje, máte vyhráno. Stačí navštívit naši bohatou nabídku vín a vybrat láhev podle jeho gusta.

Jinak si pomozte doporučením, že většina mužů upřednostňuje suchá, méně sladká vína. Zároveň každý muž ocení výjimečné víno, k jakým patří vína portská, svatomartinská, ledová či slámová.

Tip: Mezi dárkovými víny najdete vína s mysliveckým, rybářským motivem nebo s vlajkou České republiky. A nepřehlédněte ani naše dárkové balíčky s vínem a příslušenstvím!

Další zajímavosti o víně a potřebách pro víno:

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Učíme se číst z barvy, vůně a chuti vína

Dárkové balíčky s vínem a příslušenstvím pro každého!

nebo přejděte do kategorie vína v našem e-shopu

22.08.2018
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Vybíráme víno na svatbu i narozeniny, pro ženy i pro muže
Přihlášení Registrace