VOC Slovácko vinařství Dufek

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku

VOC Slovácko

Těžko se rodila vína originální certifikace na Slovácku - VOC Slovácko. Zejména složité papírování a naplnění velkého množství právních norem a předpisů bylo velkou překážkou pro vytvoření VOC i v této největší vinařské podoblasti.

Nakonec se vše podařilo a ministerstvo zemědělství povolilo v srpnu 2016 vinařům zatřiďovat vína dle certifikace VOC, tedy garantovat kvalitu a jedinečnost vlivu regionu (terroir) ve svých vínech.

Označení VOC Slovácko bude možné pro přiznávat vínům z odrůd Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské modré, Rulandské bílé, Muškát moravský a Frankovka. Jedná se o krásné odrůdy, ze kterých vinaři na Slovácku umí udělat ta nejlepší vína a vzhledem k rozlehlé Slovácké podoblasti, každá z těchto odrůd exceluje na jiné slovácké vinici.

Označení VOC, víno originální certifikace, se v České republice může používat od roku 2004 a jedná se o tuzemský ekvivalent italského značení vín DOC, francouzského AOC či rakouského DAC. Vína s touto známkou jsou jedinečná tím, že hrozny, ze kterých jsou vyrobena, pocházejí pouze z předem schválených vinic daného regionu.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné VOC Slovácko Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace