Víno, láska, sex - mýty a fakta

Jednodušší seznámení, větší touha po milostném sblížení, intenzivnější sexuální prožitky. O víně ve spojení s láskou a sexualitou se toho mluví, píše a v lidových písních dokonce zpívá opravdu hodně.
Co z toho je skutečně pravda a co patří do říše legend? Je působení vína na náš sexuální apetit skutečně vědecky prokazatelné?
Odpověď zní - ano, je.
A odkud se tyto zázračné schopnosti ve vínu berou?
I to se dočtete na dalších řádcích!Dvě deci afrodiziaka, prosím

Blahodárné účinky vína na sexuální pud jsou známy po staletí. Vždyť i řeckému bohu vína, úrody a veselí Dionýsovi byl vzdáván hold nezřízeným hodováním, jež zpravidla završily divoké sexuální orgie přezdívané bakchanálie.

Až v novější době vědci zjistili, že vliv vína na sexuální apetit má reálnou příčinu především ve dvou látkách, jež jsou v něm obsaženy:
 - serotonin v člověku probouzí pozitivní náladu a podněcuje paměťové funkce i chutě, včetně těch sexuálních. Produkci serotoninu v těle zvyšuje právě alkohol. Dvě až čtyři deci vína jsou pak optimální dávkou.
- estrogen je pohlavní hormon, jenž stimuluje především ženský chtíč a jehož výrobu víno rovněž napomáhá urychlovat.
Ohledně příznivých účinků vína na sexuální život nelze přehlédnout i prozaičtější důvody. Alkohol v menším množství odbourává napětí, jemuž se při navazování intimního kontaktu často nevyhneme, ale který mu přesto nesvědčí (a stabilitě mužské erekce vůbec ne).

Větší než malé množství alkoholu může být naopak pro noc plnou vášně spíše záhubou. Proto nakládejte s tímto afrodiziakem obezřetně.

Které víno je nejvíc sexy?

ledove vinoi

Růžové šumivé víno je obdařeno veškerým šarmem, jenž je k získání titulu nejerotičtější víno zapotřebí. Růžová barva navozuje láskyplnou i vášnivou atmosféru, erotický podtext je obsažen už v intenzivní ovocité chuti a aroma šampaňského. A kombinace obojího v podobě růžového sektu doslova podlamuje kolena!

Pokud bublinkám ani těm růžovým zrovna neholdujete, vyzkoušejte některé z růžových vín, třeba Cabernet Sauvignon 2011, ledové víno od Vinařství Čech. Sexy štíhlá láhev a jiskrný obsah zamotají hlavu vám oběma.
Další zajímavosti o víně a potřebách pro víno:
Dělení vína - víno podle barvy
Buďte ve střehu! S vystřelovacími otvíráky a keramickými noži PERFEGI!
Proč se nebát nákupu vína na Internetu


Víno a zdraví
Kvalitní vína z Moravyobjednávejte přímo v našem e-shopu!

26.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Víno, láska, sex - mýty a fakta
Přihlášení Registrace