Vína z našich vinařství - Vinařství U Kapličky

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat?

V seriálu Vína z našich vinařství vám představíme všechny naše dodavatele, včetně jejich nejlepších vín, která musíte zkusit!Vinařství U Kapličky

Jedno z nejvyhlášenějších moravských vinařství je konečně zastoupeno i v našem e-shopu! Ještě než si s námi na oslavu připijete skleničkou bílého, červeného nebo růžového vína z Vinařství U Kapličky, přečtěte si pár zajímavostí o jeho výrobcích.

Vinařství U Kapličky existuje poměrně krátce. První hrozny se na vinicích v malebné vísce Zaječí sklidily v roce 2006 - tedy rok poté, co Rostislav Žďárský vinařství založil. Tehdy vůbec netušil, že z plánovaného malého vinařství vyroste vinařský areál s produkcí 300 000 lahví ročně, 107,5 hektary vlastních vinohradů, 120 zaměstnanci, s restaurací, penzionem, vinotékou a reprezentačními prostory k pronájmu.

I přesto si uchovalo kouzlo rodinné firmy, o čemž se nejlépe přesvědčíte vlastní návštěvou.

Vinařství U Kapličky se stalo synonymem kvalitního moravského vína. Nad jakostí vína bdí sklepmistr Dalibor Babáček, jehož křestní jméno nese také nejvyšší kolekce vín, k mání také v našem e-shopu. Zatímco bílá vína se zpracovávají s pomocí technologie řízeného kvašení v nerezových tancích, červená vína se nechávají zrát v dubových sudech.

To nejlepší z Vinařství U Kapličky

A nakonec tři vína, která byste měli vyzkoušet.

ledove vinoi

Veltlínské zelené 2013, pozdní sběr

Skvělý reprezentant typické moravské odrůdy se pyšní několika medailemi z prestižních soutěží, jež si vydobyl díky charakteristickému kořenitému buketu veltlínu a svěží citrusové vůni. Víno chutná samostatně, zředěné s vodou, a zejména v kombinaci se smaženými rybami.

Sylvánské zelené 2013, kabinetní víno

Jedna z nejstarších vinných odrůd a kdysi nejrozšířenější odrůda na Moravě vás příjemně překvapí zelenožlutou barvou, vůněmi květů a citrusů s nádechy mandlí a manga. Toto bílé víno skvěle doprovodí studenou kuchyni i rybí pokrmy.

Rulandské bílé 2013, pozdní sběr

Bílé víno nejvyšší edice Dalibor zaujme nevšední vůní vyzrálých bylin a kandovaných citrusů. Polosladké víno vás osloví také svěží, ovocnou chutí, vhodné je i k archivaci.

Přečtěte také:

Vína z našich vinařství - Vinařství František Zapletal

Vína z našich vinařství - Vinařství Čech

Vína z našich vinařství - Vinařství Dufek

nebo přejděte rovnou do Vinařství U Kapličky v našem e-shopu

26.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Vína z našich vinařství - Vinařství U Kapličky
Přihlášení Registrace