Vína z našich vinařství - Vinařství František Zapletal

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat?
V seriálu Vína z našich vinařství vám představíme všechny naše dodavatele, včetně jejich nejlepších vín, která musíte zkusit!

Vinařství František Zapletal z Velkých Bílovic


logoAž budete mít cestu z Brna do Bratislavy, dopřejte si krátkého odpočinku v malebné vsi Velké Bílovice, největší vinařské obci České republiky. A pokud se na jižní Moravu hned tak nedostanete, poznejte ji skrze typické chutě a vůně.
Těmi nejlepšími průvodci vám budou delikátní vína Františka Zapletala!
Tradice, venkov, vztah ke kultuře pěstování vína a přírodě. Vinaření v pojetí Františka Zapletala ukazuje, že i ve 21. století, s jeho honbou za ekonomickým úspěchem, může jádrem a motorem podnikání zůstat úcta k tradici a práci předků.
Poctivý přístup velkobílovického vinaře vystihuje jeho krédo Kvalita hroznů je nejvyšší měřítko, kde méně je více a poctivá práce se vyplatí. Že je myšleno vážně, dosvědčují ruční metody sběru a zpracování hroznů, detailní znalost přírodních podmínek vlastních vinic nebo důraz na co nejdůkladnější vyzrání hroznů a odrůdovou čistotu při vinobraní.

Prvotřídní vína, která klamou tělem

čer.vinoRespekt k tradici rovněž odráží velmi elegantní láhve. Ovšem pozor! Některá vína vás možná překvapí na pohled chudou, protože jednobarevnou, totiž pouze černou vinětou (etiketou vína). Než takové láhvi dáte sbohem, vězte, že máte před očima jedno z nejlepších vín Františka Zapletala!
Věru, dlouho bychom hledali tak prosté i výmluvné vyjádření pokory vůči vínu a jeho kvalitě. To podstatné je přece vždy ukryto uvnitř. A u láhve vína to platí zvláště.

Vinař s víc než dobrým gustem

A přestože akcí a soutěží, kde narazíte na vína Františka Zapletala, je jako šafránu, bylo by chybou přisuzovat to nedostatku kvalitních ročníků. Důvodem jsou soudnost a tuze vytříbený vkus pana vinohradníka, který si zkrátka umí vybírat.
Pan František Zapletal má totiž dobré oko, nejen pokud jde o hrozny zrající na vinohradech! Stal se jedním patronů soutěže Miss Víno, v jejímž rámci zasvěcoval do tajů výroby vína tuto krásku.
Christina Marcinčáková se nakonec umístila jenom mezi finalistkami. Zato Cabernet Sauvignon, 2009, pozdní sběr, doputoval až do Národního salónu vín ve Valticích!

To nejlepší z Vinařství František Zapletal


ruzove vinoPředstavme si tři vína, která prostě musíte vyzkoušet!
Merlot 2012, výběr z hroznů
Lahůdka pro milovníky suchého červeného vína. Jeho nezaměnitelná hebká a sametová chuť a nízký obsah kyselin z něj činí neodolatelného oblíbence mezi ženami, jako suché víno však osloví i muže.
Merlot vynikne v kombinaci se zvěřinou, ledvinkami či pokrmy z rajčat.
Aurelius 2011, pozdní sběr
Polosladké bílé víno pochází z hroznů sbíraných na viniční trati Panské. Těšit se u něj můžete na ovocné a květnaté vůně i plnou, kořenitou chuť. Rybí pokrmy, zvláště pak pstruh, vám společně s vínem této odrůdy zachutnají jako nikdy předtím!
Zweigeltrebe 2011, pozdní sběr 
Temně rubínová barva, buket peckovitého (třešně, višně) či lesního ovoce, nasládlá dochuť a vyšší obsah alkoholu (13,20 %). Další suché červené víno vydařeného roku 2011, jehož vlastnosti najdou své ctitele napříč širokým spektrem vinařských labužníků.
Zweigeltrebe chutná v kombinaci se sýry i masitými pokrmy.

22.08.2018
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Vína z našich vinařství - Vinařství František Zapletal
Přihlášení Registrace