Szigeti - šumivé lahůdky pro gurmány

Pro milovníky šumivých vín znamená značka Szigeti asi totéž co Pilsner Urquell pro pivní labužníky. Pestrá nabídka kvalitních sektů Szigeti vybízí k dobrodružnému objevování aromatických a chuťových nuancí opravdu široké škály odrůd.

A díky internetovému obchodu potřeby-pro-vina.cz se skvělými cenami se na průzkum šumivých vín od Szigeti, ale i dalších světových výrobců může vydat opravdu každý!

Szigeti - známka tradice a kvality

Rakouský výrobce Szigeti je rodinná firma s letitým renomé producenta těch nejlepších šumivých vín v Evropě. Dnes v jejím čele stojí bratři Norbert a Peter Szigeti, kteří na svém webu prozrazují, že tajemství chuti spočívá hlavně v tradiční metodě zpracování hroznů, tzv. ?Méthode Traditionnelle?. Ve zkratce: hrozny z vinic kolem sluncem zalitého Neziderského jezera se nechávají dlouho vyzrát, přičemž velmi pomalý je rovněž proces fermentace sklizených hroznů. A pro zbytek receptury už se musíte vydat do dolnorakouského Golsu, kde společnost Szigeti sídlí?

Které klenoty značky Szigeti byste měli ochutnat?

ledove vinoi

Szigeti vyrábí bílá, červená i růžová šumivá vína nejrůznějších odrůd, zpravidla ve dvou úrovních sladkosti ? brut a extra dry.

Na úplnou špici stavíme unikátní Adele Blanc de Blanc Brut 2010. Tato specialita byla vyrobena ve spolupráci vinařství Szigeti s Ronaldem Lauderem z Nové galerie a muzea v New Yorku. Bílé šumivé víno odrůdy Chardonnay nese na etiketě slavný obraz ?Adele? rakouského malíře světového významu Gustava Klimta, a stal se tak jeho úctyhodnou poctou.

K dalším šumivým lahůdkám bezesporu patří růžový sekt Pinot Noir rosé Magnum Brut 2010, jenž vás uhrane svým lososovým zbarvením i zajímavou, plnou chutí s vyváženou kyselinou.

A kdo chce zkusit něco opravdu výjimečného, měl by sáhnout po Phönix Brut Bio 2010. Nejenže se Phönix řadí k u nás méně známým a ochutnaným odrůdám, tzv. přídomek bio prozrazuje, že výroba tohoto sektu proběhla ve vší šetrnosti vůči životnímu prostředí, tj. bez použití enzymů, syntetických látek a dalších přídavků. A pokud vám bio šumivé víno nic neříká, vůně perníku, muškátového oříšku, rozkvetlé louky, šeříku a meduňky si vás zcela jistě podmaní!

Přečtěte si také:

Vše o víně - základní průvodce vína

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Jak poznat kvalitní sekt a šampaňské?

V čem jsou tak proslulá šumivá vína - jejich dělení, rozdíly a tipy na kvalitní sekt a šampaňské

Jaké jsou 2 základní metody výroby kvalitního sektu

Jak vybrat opravdu kvalitní sekt

nebo přejděte rovnou do sekce sekty v našem e-shopu.

03.08.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Szigeti - šumivé lahůdky pro gurmány
Přihlášení Registrace