Pro nejlepší portské již nemusíte jezdit za hranice Portugalska - Můžete ho mít již zítra!

S jakými druhy portského se můžeme setkat?

Nejlepší portské víno se dělí do dvou kategorií - členění podle Institutu vín z oblasti Douro a Porto:

1. Běžná portská vína

Úplně nejzákladnější členění portského vína je na bílé a červené. Do této kategorie spadají klasické odrůdy portských vín TAWNY a RUBY bez a s uvedením ročníku. Tyto dva druhy se odlišují způsobem výroby a typem stárnutí.

Portská víno Tawny

Tyto portská vína jsou vyráběna z červených hroznů, zrají v menších dřevěných sudech o objemu 150 až 500 litrů, čímž jsou vystavena postupné oxidaci a odpařování. Důsledkem tohoto procesu získává portské víno zlatavou hnědou barvu. Vystavením kyslíku získává víno "ořechovou" příchuť, která je namíchána tak, aby se dorovnala klasické chuti portského. Portské víno Tawny jsou vína dezertní a jsou sladká nebo polosuchá.

V našem eshopu Potreby-pro-vina.cz můžete zakoupit tyto Portská vína Tawny:

Portské víno MESSIAS BURTON´S Port Tawny

Portské víno CÁLEM OLD FRIENDS Tawny

Toto portské víno má tmavou hnědočervenou barvu s odleskem mědi. Jeho vůně je probarvena tónem dřeva, vanilky a koření. Portské víno Cálem Old Friends zraje tři roky v dubovém sudu.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno CÁLEM OLD FRIENDS Tawny v našem e-shopu.

Portské víno KOPKE RESERVA TAWNY

U tohoto portského vína probíhá proces zrání za přístupu vzduchu. Zrání v dubovém sudu se děje šest let. Díky tomuto se víno sblíží s použitým vypáleným sudem a přinese tak do vína charakter sudu. Portské víno Kopke Reserve Tawny má krásné odlesky karamelové barvy a jeho chuť přechází od kandovaného ovoce až po jemné tóny tabáku.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno KOPKE RESERVA TAWNY v našem e-shopu.

Portské víno Ruby

Portské víno Ruby patří do skupiny nejlevnějších ale zároveň nejrozšířenějších portských vín. Po procesu fermentace je víno uloženo v dřevěných sudech o objemu až 60.000 litrů, v nádržích, které jsou vyrobené z betonu nebo nerezové oceli. Díky tomuto se zabrání oxidaci zraní a zachová se tak sytě červená barva. Víno je namícháno tak, aby odpovídalo stylu značky, v jaké má být prodáváno. Před nalahvováním je víno zjemňováno a filtrováno za studenta. S věkem se toto portské víno nezlepšuje.

V našem eshopu Potreby-pro-vina.cz můžete zakoupit tyto Portská vína Ruby:

Portské víno MESSIAS BURTON´S Port Ruby

Portské víno CÁLEM OLD FRIENDS Ruby

Toto portské víno má výraznou rubínovou barvu s lehkými fialovými odlesky. Její chuť borůvek a ostružin dává tomuto portskému vínu na ušlechtilosti. Toto víno se skvěle hodí k polotvrdým sýrům, ořechům či sušenému ovoci.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno CÁLEM OLD FRIENDS Ruby v našem e-shopu.

Bílé portské víno

Jak už z názvu vyplívá, tento druh portského vína se vyrábí z bílých hroznů a lze jej vyprodukovat v nejrůznější škále stylů. Bílé portské může mít světle žlutou až zlatavou barvu s odlesky slámově žlutou, zlatavé někdy až nazelenalé barvy.

Mladé bílé portské se skvěle hodí například na výrobu koktejlů, doporučuje se podávat vychlazené na teplotu 7° až 9°C. Starší bílé portské se však už hodí pít řádně vychlazená a nejlépe samotná.

Bílé portské víno se prodává v celé řadě druhů, lze jej zakoupit od suchého až po velmi sladké. Jestliže jsou bílá portská vína uchovávána, v procesu zraní, v dřevěných sudech, ztmavnou, poté je někdy obtížné určit, zda bylo původní víno bílé či červené.

V našem eshopu Potreby-pro-vina.cz můžete zakoupit bílé portské víno:

OLD PORTER white sweet wine

2. Categorias Especiais - speciální odrůdy portských vín

Do této skupiny portských vín spadají ostatní odrůdy ? Colheita, Garrafeira, druhy Reserve, růžové portské víno, pozdně stáčené vintage Crusted, portské ročníkové víno typu Vintage, portské Single Quinta, Vintage, Vintages.

V našem eshopu Potreby-pro-vina.cz můžete zakoupit:

Portské víno BURMESTER SOTTO VOCE RESERVE

Toto portské víno je typické svou plnou červenou barvu s vůní po ostružinách a červeném rybízu. Jeho chuť je intenzivní po mladém ovoci s tóny vanilky, čokolády a praženého kakaa, následná dochuť je poté sametová a dlouhá.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno BURMESTER SOTTO VOCE RESERVE v našem e-shopu.

Portské víno BURMESTER JOCKEY CLUB RESERVA

Portské víno s tmavou červenohnědou barvou s nádechem pomerančů. Jeho chuť je vyvážená a má jemné podtóny květin, vanilky a karamelu.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno BURMESTER JOCKEY CLUB RESERVA v našem e-shopu.

Portské víno BURMESTER SOTTO VOCE

Jeho barva je plná, červená s aroma po ostružinách a černém rybízu. Chuť portského vína je intenzivní po mladém ovoci s tóny vanilky, čokolády a praženého kakaa. Výsledná chuť je sametová a dlouhá. Součástí balení jsou dvě dezertní skleničky.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno BURMESTER SOTTO VOCE + 2 skleničky v našem e-shopu.

Portské víno CÁLEM 10 YEARS OLD

Barva tohoto portského vína je sytě topazově červená, jeho chuť je sametová, intenzivní s dlouhým závěrem. Zraje tři až čtyři roky v dubovém sudu.

Chcete ochutnat toto portské víno? Přejděte na Portské víno CÁLEM 10 YEARS OLD v našem e-shopu.

Přečtěte si také:

10 faktů, které o víně možná nevíte

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

V čem je tak proslulé portské víno - vyberte si pouze kvalitní portské!

nebo přejděte rovnou do sekce portská vína v našem e-shopu

27.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Pro nejlepší portské již nemusíte jezdit za hranice Portugalska - Můžete ho mít již zítra!
Přihlášení Registrace