Nejnovější články

Vzhůru na vinobraní

Víno, burčák, ale i historický jarmark a koncerty známých českých skupin! Na slavnostech vinobraní se toho dá ochutnat opravdu hodně. Jak vypadá vinobraní z pohledu samotných pěstitelů vína, co vlastně pijeme při degustaci tzv. burčáku a jak ji p... (10.10.2022 )

Svatomartinské víno a co byste o něm měli vědět

Svatomartinské víno a co byste o něm měli vědět Vinař si nemůže být jistý ani tím, jakou práci mu rozmary počasí přichystají na zítřek. Je proto příjemným paradoxem, že co bude dělat v 11 hodin dopoledne, 11. listopadu, ví každý vinař a milovník... (27.10.2020 )

Víno a kalorie

Také máte rádi víno + INFOGRAFIKA? Možná, že to poslední, co vás přitom napadne je, co takové kalorie ve víně? Pojďme se teď na to společně trošičku blíže podívat. Možná budete překvapeni, kolik se toho o víně a jeho pozitivních účincích na naše ... (06.08.2020 )

Co jste o vínu z Moravy možná nevěděli

Morava bez vína by byla podobně nepředstavitelná jako Valašsko bez slivovice či Rusko bez vodky. Přírodní bohatství jižní Moravy zde oslovuje všechny smysly, a to na každém kroku: jako lahodný mok v skleněném pohárku, motiv zaznívající v lidový... (03.08.2020 )

10 faktů, které o víně možná nevíte

1. Víno je věda I. .... a věda o víně se jmenuje enologie. Pokud se chcete stát enology, profesionálními specialisty na víno, zapište si enologii na Mendelově univerzitě v Brně. Mnoho praktických informací a zajímavostí o víně a potřebách pro ... (22.08.2018 )

Víno a teplota skladování a podávání

Skladování a teplota podávání vína mají značný vliv na chuť vína a celkový gastronomický zážitek z jeho pití. Jinak řečeno, nesprávným skladováním a servírováním vína se můžeme o ledacos ochudit, a to my rozhodně nechceme! Pojďme si tedy ve zkr... (22.08.2018 )

Jak vybírat stojany na víno

Stojany na víno jsou předním sortimentem našeho e-shopu potreby-pro-vino.cz, a proto u nás máte opravdu z čeho vybírat. Stojany na víno se různí materiálem, kapacitou uskladněných lahví, ale také designem a pochopitelně též cenou. V našem krát... (22.08.2018 )

Vybíráme víno na svatbu i narozeniny, pro ženy i pro muže

Poradíme vám, jaké víno servírovat při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, Vánoce, narozeniny či životní jubilea. Dozvíte se, jakými víny a doplňky je vhodné obdarovat ženu a kterou odrůdou naopak potěšíte muže. A téma článku využije... (22.08.2018 )

Jak používat příslušenství pro víno - 3. dekantační trychtýře a karafy

V seriálu Jak používat příslušenství pro víno najdete rady a doporučení, jak zacházet s otvíráky, dekantačními karafami, nálevkami a dalšími potřebami pro víno. Přestože jsou články určeny především domácím milovníkům vína, užitečné tipy v ni... (22.08.2018 )

Jak používat příslušenství pro víno - 2. nálevky na víno

V seriálu Jak používat příslušenství pro víno najdete rady a doporučení, jak správně zacházet s otvíráky, dekantačními karafami, nálevkami a dalšími potřebami pro víno. Přestože jsou články určeny hlavně domácím milovníkům vína, užitečné tipy v ni... (22.08.2018 )

Učíme se číst z barvy, vůně a chuti vína

Z předchozího článku už víte, jak správně degustovat víno. Tím však úloha degustátora zdaleka nekončí. Smyslem ochutnávky vína je rozpoznat, zda víno voní po ovoci, květinách, vanilce nebo třeba petroleji. A zdatnější ochutnávači zvládnou z buket... (22.08.2018 )

Víte, jak správně degustovat víno

Degustace vína není taková věda, jaká se z něj mnohdy dělá. Přehled hlavních zásad vás naučí, v jakém pořadí bílá, červená, suchá či sladká vína ochutnávat a jak z vašich smyslových orgánů vydobýt co nejvíc vůní a chutí daného vína. V tomto článk... (22.08.2018 )

Vína z našich vinařství - Vinařství František Zapletal

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat? V seriálu Vína z našich vinařství vám představíme všechn... (22.08.2018 )

Vína z našich vinařství - Vinařství Dufek

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat? V seriálu Vína z našich vinařství vám představíme všechn... (22.08.2018 )

Dělení vína pro úplné začátečníky - část 2. víno podle zbytkového cukru neboli cukernatosti

Je pro vás svět vína stále ještě terra incognita, země neznámá, kterou byste rádi prozkoumali? Chcete se konečně dovtípit, v čem spočívá rozdíl mezi suchým a polosuchým vínem, proč je Tramín červený bílé víno, co je to kabinet a co znamenají všech... (22.08.2018 )

Dárkové balíčky s vínem a příslušenstvím pro každého!

Láhev vína rádi darujme svým příbuzným, obchodním partnerům či kolegům z práce na Vánoce, narozeniny a při dalších příležitostech. Pokud chceme, aby víno jako dárkový předmět plně odpovídalo slavnostní situaci a udělalo obdarovanému skutečnou rado... (22.08.2018 )

Jak používat příslušenství pro víno - 1. otvíráky na víno

V seriálu Jak používat příslušenství pro víno najdete rady a doporučení, jak správně zacházet s otvíráky, dekantačními karafami, nálevkami a dalšími potřebami pro víno. Přestože jsou články určeny hlavně domácím milovníkům vína, užitečné tipy v ni... (22.08.2018 )

Vína z našich vinařství - Vinařství Čech

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat? V sérii Vína z našich z vinařství vám představíme všech... (22.08.2018 )

Co nám o víně prozrazuje jeho jméno

Odkud se vzala všechna ta lákavá, poetická, mnohdy až exotická jména jako Tramín červený, Modrý Portugal nebo Veltlínské zelené? Co skrývá Rulandské šedé v názvu a jak to souvisí s vínem v lahvi? Právě jméno odrůdy bývá tím, co nás na vínu zau... (22.08.2018 )

Buďte ve střehu! S vystřelovacími otvíráky a keramickými noži PERFEGI!

V dnešním příspěvku si blíže představíme naši vlastní, patentovanou značku PERFEGI, pod kterou naleznete otvíráky na víno, keramické nože a v budoucnu další praktické pomůcky pro víno a do domácnosti. Produkty PERFEGI jsou vyráběny s maximálním... (22.08.2018 )

Dělení vína pro úplné začátečníky - část 1. víno podle barvy

Je pro vás svět vína stále ještě terra incognita, země neznámá, kterou byste rádi prozkoumali? Chcete se konečně dovtípit, v čem spočívá rozdíl mezi suchým a polosuchým vínem, proč je Tramín červený bílé víno, co je to "kabinet" a co znamenají v... (22.08.2018 )

Víno a zdraví

Znáte Francouzský paradox? Přestože velká část Francouzů holduje nezdravému, tučnému jídelníčku, pokud jde o srdeční problémy, jsou na tom v porovnání s jinými národy překvapivě dobře. A udávaný důvod? No přeci víno! Tvrdí se, že vypít jedno až dvě ... (22.08.2018 )

Víno jako dárek - taška na víno nebo dřevěná krabice na víno jsou k tomu ideální

Dárková taška vánoční, taška s kraslicemi, s medvídkem Pú, taška s pěkně hnusnými květy, ve které byste nedarovali ani bačkory své babičce - takto nějak vypadá výbava většiny domácností. A vy jste zrovna koupili velmi luxusní pozdní sběr Hibern... (03.10.2016 )

Držáky na víno pro správné skladování vína

Držák na víno (známý též jako stojan na víno či regál na víno) patří k základní výbavě každého milovníka vína, a to hned z několika důvodů. Krom toho, že elegantní držák na víno zkrášlí vinotéku i domácnost a láhev z něj jen tak nevypadne, konstrukce... (04.07.2016 )

Podávání portského vína

Jak servírovat portské víno, tak abyste si jej naplno vychutnali a zároveň vyhověli nepsaným pravidlům jeho podávání? Myslet musíme především na výběr skleniček, správnou teplotu i načasování přípitku. Z jakých skleniček podáva... (05.01.2016 )

Moderní stojany na víno, které udělají dojem, ale nezruinují vás

S tím, jak se zvyšuje obliba vína mezi domácími konzumenty, roste též zájem o příslušenství pro víno, včetně stojanů na víno. Stojany na víno neslouží pouze k bezpečnému uložení jedné či více láhví vína. Plní rovněž svoji estetickou funkci. ... (29.09.2015 )

Jak vybrat box na víno pro dárkové účely

S pečlivostí bychom měli vybírat nejen láhev vína, již hodláme darovat přátelům či rodině, ale také obal, tj. box, krabičku či tašku na víno, ve kterém víno vlastnoručně předáme. Sami uznáte, že pouhá papírová taška neudělá na jubilanta či po... (02.09.2015 )

Szigeti - šumivé lahůdky pro gurmány

Pro milovníky šumivých vín znamená značka Szigeti asi totéž co Pilsner Urquell pro pivní labužníky. Pestrá nabídka kvalitních sektů Szigeti vybízí k dobrodružnému objevování aromatických a chuťových nuancí opravdu široké škály odrůd. A díky i... (03.08.2015 )

Merlot - rubínový představitel červených vín

Červené víno Merlot, Merlot odrůda je velice oblíbená, která pochází z francouzského regionu Bordeaux. Název Merlot byl odvozen od francouzského ptáka kosa (merle), který velice rád ozobává malé bobule z velkých hroznů. Jde o křížence odrůd Mag... (13.04.2015 )

Cabernet Moravia - kvalitní moravské

Cabernet Moravia je moštová odrůda vinné révy, která vznikla křížením dvou odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc (v roce 1975). Je to první odrůda kabernetového typu vyšlechtěná v České republice. Šlechtitelem a udržovatelem je Lubomír Glos z Mo... (13.04.2015 )

Vychutnejte si typickou chuť u vína Rulandské modré

Červené víno Rulandské modré, tato odrůda pochází pravděpodobně z oblasti Burgundska a je používána k výrobě červených vín a vín rosé. Dále patří k jedné ze tří odrůd, které jsou povoleny k výrobě francouzských šumivých vín v oblasti Champagne... (13.04.2015 )

Sametově vyzrálý Modrý Portugal

Červené víno Modrý Portugal, původ této odrůdy není dosud znám. Z názvu sice vyplývá, že to může být i Portugalsko, ale v této zemi se vůbec nepěstuje. Je rozšířena v celém Podunají, proto se říká, že bude pravděpodobně z oblasti Rakouska. Modr... (13.04.2015 )

Alibernet vás mile překvapí

Červené víno Alibernet, odrůda Alibernet je středně pozdní až pozdní moštová odrůda vinné révy, z které se vyrábí červené víno. Odrůda vyšlechtěná v roce 1950, vznikla křížením odrůd Alicante Henri Bouschet a Cabernet sauvignon. Tato odrů... (13.04.2015 )

5 mýtů o růžovém víně aneb nenechte se opít ryšákem

Růžové víno, neboli rosé, si nabývá na popularitě jak u ostřílených znalců vína, tak u jeho občasných konzumentů z celého světa. Pokud jste si však mysleli, že je růžové víno pouhým módním výstřelkem posledních let, mýlíte se. A stejně tak ... (08.04.2015 )

Jak používat příslušenství pro víno - 4. sklenice na víno

V seriálu Jak používat příslušenství pro víno najdete rady a doporučení, jak zacházet s otvíráky, dekantačními karafami, nálevkami a dalšími potřebami pro víno. Přestože jsou články určeny především domácím milovníkům vína, užitečné tipy v nich na... (28.03.2015 )

Objevte harmonickou chuť vína Neronet

Červené víno Neronet, tato odrůda byla vyšlechtěná roku 1965 v bývalém Československu. Je to kříženec odrůd (Svatovavřinecké a Modrý Portugal) a Alibernet (Alicante Henri Bouschet x Cabernet Sauvignon). Do Státní odrůdové knihy ČR byla zapsána v roce... (28.03.2015 )

Oblíbené Rulandské šedé s hebkou chutí, která nikdy neomrzí

Když řeknete Rulandské šedé, my vám odpovíme nejžádanější víno ze všech. Bílé víno Rulandské šedé, další nejrozšířenější odrůda u nás, která vznikla spontánní pupenovou mutací odrůdy Rulandského modrého. Původ této odrůdy pravděpodobně začal v ... (28.03.2015 )

Svěží společnost na každý den - Veltlínské zelené

Odrůda Veltínské zelené vznikla křížením odrůd Tramínu červeného a odrůdy St. Georgen. Původ této odrůdy není dosud znám. Existují poznatky, že byla pěstována již v době Římské kolonizace země. Tradiční země pro pěstování Tramínu je Rakousko. Do stán... (28.03.2015 )

Noblesní a tajemný společník Tramín červený

Hledáte opravdu ojedinělou a zasloužilou odrůdu, která si nás získala? Tramín červený patří k jedné z nejstarších pěstovaných odrůd bílého vína. Je o něm známé to, že se podílí při šlechtění nových odrůd a účastnil se vzniku mnoha klasických evr... (28.03.2015 )

Víno pro různorodou společnost - Sylvánské zelené

Hledáte víno, které se hodí pro každou společenskou událost? Sylvánské zelené je starobylá odrůda, která ještě počátkem 20. století patřila mezi nejrozšířenější odrůdy ve Střední Evropě. Byla hojně pěstována v bývalých státech Rakouska-Uherska a... (28.03.2015 )

Starobylá francouzská odrůda - Sauvignon

Vína Sauvignon patří k nejkvalitnějším vínům severních vinařských oblastí a v současné době se těší veliké oblibě. Bílé víno Sauvignon je starobylá odrůda původem z Francie, která vznikla křížením odrůd Chenin Blanc a Tramín. Původ této odrůdy j... (28.03.2015 )

Hledáte víno nejoblíbenější, nejstarší a nejrozšířenější - představujeme vám Ryzlink vlašský

Nejprve je třeba o této odrůdě říci, že bílé víno Ryzlink vlašský nemá žádný příbuzenský vztah s odrůdou Ryzlink rýnský. Jedná se o starobylou odrůdu, která vnikla nejspíše ve Francii, odtud se rozšířila do Rakouska a Maďarska. Uvádí se také, že její... (28.03.2015 )

Hledáte krále vín a víno králů - představujeme vám Ryzlink rýnský

Jestliže hledáte krále vín a víno králů? Rozhodně sáhněte po bílém vínu odrůdy Ryzlink rýnský. Bílé víno Ryzlink rýnský je starobylá pozdní odrůda, která pochází z údolí horního toku Rýna, dle genetických analýz vznikla křížením odrůd Gouais Bla... (27.03.2015 )

Známý a svěží Müller Thurgau

Müller Thurgau Bílé víno Müller Thurgau, odrůda vznikla v roce 1882 křížením dvou odrůd Ryzlinku rýnského a Madlenky královské. Původcem je Prof. Hermann Müller, který pochází ze švýcarského kantonu Thurgau. V České republice má už dlouhou histori... (27.03.2015 )

Ledové víno je opravdu ledové - Co bychom o něm měli vědět

Naši milí vinaři. Rozhodně nepatříte do skupiny žádných odborníků, i přesto si dáte skleničku dobrého vína. Víte, v čem je tajemství ledového vína? Ochutnali jste již takové víno? Připravili jsme pro vás mini průvodce, který vám řekne všechno... (27.03.2015 )

Rulandské bílé pro slavnostní příležitost

Nejrozšířenější víno ze všech je rozhodně Rulandské bílé Odrůda bílého vína Rulandské bílé patří u nás mezi nejrozšířenější vína ze všech. Původem pochází z Francie, pravděpodobně z oblasti Burgundska a mezi tradiční oblasti pro pěstování této o... (27.03.2015 )

Pálava - slunce jižní Moravy

Pálava patří mezi nejoblíbenější bílé víno našich pravidelných konzumentů! Bílé víno Pálava, patří mezi nejoblíbenější odrůdy našich konzumentů. Tato odrůda byla vyšlechtěna ve vinařské oblasti Velké Pavlovice a vznikla křížením odrůdy Tramín če... (27.03.2015 )

Lahodné Neuburské a jeho spletitá historie

Historie Neuburského vína je spletitá - Jak to všechno začalo? Bílé víno Neuburské pochází z dolních Rakous. Traduje se o jeho vzniku legenda, že réva této odrůdy byla Dunajem vyplavena na břeh, kde ji našli místní rybáři a vinaři, kteří ji vys... (27.03.2015 )

Květinová harmonie chutí - Muškát Moravský

Bílé víno Muškát Moravský, který je kříženec odrůdy Muškát Ottonel a Prachttraube (v překladu z němčiny "nádherný hrozen", byla vyšlechtěna ještě v bývalém Československu. V roce 1987 byla zapsaná do státní odrůdové knihy ČR, avšak pod názvem MOPR, c... (27.03.2015 )

Poznejte další nejrozšířenější odrůdy bílého vína Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený, Veltínské zelené

Přináším vám poslední díl našeho odrůdového speciálu, který se věnuje bílým vínům. Zajímá vás původ, chuť, barva či vůně Ryzlinku rýnského? Je tato odrůda v příbuzeneckém vztahu s Ryzlinkem vlašským? Proč je Tramín červený bílé víno? Proč sklízí Velt... (27.03.2015 )

Intenzivní prožitek - Chardonnay

Bílé víno Chardonnay, Chardonnay pochází z Burgundska, francouzský vinařský region. Tato odrůda vznikla spontánním křížením odrůd Pinot a Gouais blanc. Do Státní odrůdové knihy byla oficiálně zapsána v roce 1987. Odrůda Chardonnay je nejvíce pěstován... (27.03.2015 )

Potěšte se sametovým Zweigeltrebe

Červené víno Zweigeltrebe, tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1922 bývalým ředitelem vinařské školy a vinařského ústavu Fritzem Zweigeltem v Rakousku. Odrůda vznikla křížením odrůd Svatovavřinecké a Frankovky. Tato odrůda se rozšířila dále do Německ... (27.03.2015 )

Ochutnejte oblíbené Svatovavřinecké

Červené víno Svatovavřinecké, tato moštová odrůda pochází z Francie, kde se pěstovala pod názvem Schwarzer již v 18. století. Dlouho se vedly spory ohledně původu této odrůdy, nicméně se potvrdilo, že tato odrůda náleží do širší skupiny odrůd Pinot a... (27.03.2015 )

Vychutnejte si odrůdy bílého vína Aurelius, Chardonnay, Hibernal, Kerner, Irsai Oliver, Müller Thurgau

Úplně nejlepší věc, co můžeme s vínem udělat, je samozřejmě vypít ho. Mohu však říci, že čím více o víně víte, tím si ho vychutnáte lépe. Odrůdy bílých vín na rozdíl od modrých odrůd nevyžadují takovou intenzitu slunečního záření. Jaké jsou t... (27.03.2015 )

Rádi byste byli tím odborníkem, který vždy zvolí k jídlu to správné bílé víno

Víte, k jakému jídlu se nejvíce hodí které víno? Nalézt správný soulad mezi pokrmem a vínem je někdy umění, důležitou roli hraje například úprava pokrmu, použité suroviny, koření, charakter události, roční období, cena a například vlastní představy a... (27.03.2015 )

Zajímá vás tajemství výroby bílého vína

Při výrobě bílých vín je důležité si rozhodnout, jaký styl vína chceme produkovat. Bílá vína tedy dělíme na vína, která jsou vhodná pro delší archivaci a vína, která jsou určená pro rychlejší spotřebu. V současné době existuje mnoho způsobů a variant... (27.03.2015 )

Pro nejlepší portské již nemusíte jezdit za hranice Portugalska - Můžete ho mít již zítra!

S jakými druhy portského se můžeme setkat? Nejlepší portské víno se dělí do dvou kategorií - členění podle Institutu vín z oblasti Douro a Porto: 1. Běžná portská vína Úplně nejzákladnější členění portského vína je na bílé a červené. Do této... (27.03.2015 )

Jaké jsou 2 základní metody výroby kvalitního sektu

Výrobní proces sektu Kvašení vína v láhvi - metoda "Méthode Champenoise" Výrobní proces prochází dvojí cestou z vína. Ve většině případů jde o vína suchá a kyselejší. V první fázi dochází k lisování hroznů, tímto se zabraňuje vznik oxidantníc... (27.03.2015 )

Pro všechny milovníky bílého vína - jak vybrat a jak servírovat

Jste milovníky bílého vína? Říkáte o sobě, že nepatříte do skupiny žádných vášnivých vinařů. I přesto si rádi dáte skleničku dobrého bílého vína. Připravili jsme pro vás opět malého průvodce, který vás povede základní charakteristickou, výrobním proc... (27.03.2015 )

Starobylá a všemi známá Frankovka

Červené víno Frankovka, odrůda Frankovka je starobylá moštová odrůda určená k výrobě červených vín. Tato odrůda je kříženec odrůdy Gouais blanc s druhým rodičem, který nebyl s jistotou stanoven. Je to velmi stará odrůda, která má nejasný původ. Říká ... (27.03.2015 )

Granátově zabarvené víno Dornfelder

Červené víno Dornfelder, odrůda Dornfelder je středně pozdní moštová odrůda vinné révy určená pro výrobu červeného vína. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1955 v Německu křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Do Státní odrůdové knihy ČR byla za... (27.03.2015 )

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Neronet, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe - část 3

V předešlé části jsme si přiblížili odrůdy Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal. Pojďme si představit další základní odrůdy červeného vína. Mezi další odrůdy červeného vína rozhodně patří: Neronet Červené víno Neronet, tato odrůda b... (27.03.2015 )

Vychutnejte si vyzrálé aroma - Cabernet Sauvignon

Červené víno Cabernet Sauvignon, Cabernet Sauvignon je moštová odrůda vinné révy, která je určena pro výrobu červeného vína. Název Cabernet Sauvignon se začal používat od 19. století, do této doby byla odrůda nazývána, Petite Vidure.. Co je pro t... (27.03.2015 )

Chcete poznat další nejznámější odrůdy bílého vína - Muškát Moravský, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé či Rulandské šedé

Bílé víno z většiny patří k lehkým a svěžím vínům, které se hodí opravdu pro každou společenskou událost. Patříte mezi opravdové milovníky bílého vína? Netvrdíte, že jste vášniví vinaři, i přesto si rádi dáte skleničku opravdu kvalitního bílého. ... (27.03.2015 )

Jak používat příslušenství pro víno - 5. vakuové pumpy na víno

V seriálu Jak používat příslušenství pro víno najdete rady a doporučení, jak zacházet s otvíráky, dekantačními karafami, vakuovými pumpami a dalšími potřebami pro víno. Přestože jsou články určeny především domácím milovníkům vína, užitečné t... (27.03.2015 )

Víno z lásky darované

Už víte, čím partnerku nebo partnera ohromíte na Valentýna, Den matek, Den otců nebo svátek či narozeniny? A co raději vsadit na ověřenou klasiku? Víno, kytice a čokoláda nikdy nezklamou, neboť víno a láska spolu vždy tvořily nerozlučný t... (27.03.2015 )

Víno, láska, sex - mýty a fakta

Jednodušší seznámení, větší touha po milostném sblížení, intenzivnější sexuální prožitky. O víně ve spojení s láskou a sexualitou se toho mluví, píše a v lidových písních dokonce zpívá opravdu hodně. Co z toho je skutečně pravda a co patří do ř... (26.03.2015 )

Irsai Oliver - nebuďte zvědaví, ochutnejte

Bílé víno Irsai Oliver je vyšlechtěná maďarská odrůda, která vznikla křížením bratislavské odrůdy Pozsonyi Fehér a Čabaňské perly. Irsai Oliver patří mezi nejrozšířenější odrůdy pěstované v Maďarsku. Svou oblibu si však získala i v České republi... (26.03.2015 )

Voňavý a šlechetný Hibernal

Bílé víno Hibernal, Hibernal je vyšlechtěná odrůda, která vznikla křížením odrůd Seibel 7053 a Ryzlinku rýnského. Do Státní odrůdové knihy byla zapsána až v roce 2004. Hibernal se skvěle hodí k výrobě kvalitních přívlastkových vín, charakterem... (26.03.2015 )

Poznejte elegantní víno Kerner

Bílé víno Kerner, Kerner je odrůda vyšlechtěna v Německu a vznikla křížením odrůd Trolínské a Ryzlinku rýnského. V Německu je Kerner čtvrtou nejpěstovanější odrůdou. Do Státní odrůdové knihy byla zapsána v roce 2001. Pěstuje se hlavně ve vinařské obl... (26.03.2015 )

Vína z našich vinařství - Vinařství U Kapličky

Zajímá vás, kde a jak žijí a pracují vinaři, jejichž výtečná i cenami ověnčená vína vám nabízíme? Anebo potřebujete doporučit výjimečně povedené víno, které rozhodně stojí za to ochutnat? V seriálu Vína z našich vinařství vám představíme vše... (26.03.2015 )

Vše o víně - základní průvodce vína

Víno se zařadilo v posledních letech mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje žen a mužů a to téměř ve všech domácností, barů, vináren a kaváren České republiky. Kam až sahá historie vína? Jaké jsou základní a rozšířené dělení vína? Jste natolik... (26.03.2015 )

V čem je tak proslulé portské víno - vyberte si pouze kvalitní portské!

Portské víno je velmi často také nazýváno také jako Porto, Oporto či v originále "Vinho do Porto", nebo jednoduše pouze jako portské. Portské víno je fortifikované, dolihované, víno, které je produkované výhradně na strmých svazích podél řeky Douro a... (26.03.2015 )

Jste zvědaví, v čem se skrývá tajemství výroby červeného vína

Červené víno se vyrábí pouze z modrých hroznů a to z těch odrůd, ve kterých se nachází červené barvivo. U červeného vína je požadováno daleko vyšší množství barviva a tříslovin, než u bílého vína. Čím dál tím častěji se červená vína necháv... (26.03.2015 )

Jak vybrat opravdu kvalitní sekt

Sekt patří do skupiny šumivých vín a patří mezi velmi oblíbené alkoholické nápoje. Nejenom o Vánocích či Silvestrovských oslavách, ale také při různých rodinných oslavách či svátečních událostech si mnozí lidí připíjejí a bouchají "šáňa", až něk... (26.03.2015 )

Patříte mezi milovníky zahraničních šumivých vín - Vychutnejte si požitek z Champagne

Mezi nejznámější patří: Šumivé víno Champagne K výrobě Champagne se používají pouze povolené odrůdy - Pinot Meunier, Pinot Noir, Chardonnay. Vína Champagne vznikají pomocí "Méthode Traditionnelle", tj. proces druhotného kvašení v lah... (26.03.2015 )

V čem jsou tak proslulá šumivá vína - jejich dělení, rozdíly a tipy na kvalitní sekt a šampaňské

Šumivá vína, sekt, šampaňské či perlivé víno.... Co mají tyto vína společného? V čem jsou jiná oproti klasickým červeným, bílým nebo růžovým vínům? Není to v barvě, je to v jejich konzistenci. Tyto vína mají jedno společné, jsou to bublinky. ... (26.03.2015 )

Staňte se odborníkem - Víte, jaký je zásadní rozdíl mezi pravým šampaňským, sektem a perlivým vínem

Nyní se však určitě ptáte: "Jaký je zásadní rozdíl mezi sektem a pravým šampaňským?". Ti, kteří si mysleli, že je hlavní rozdíl mezi těmito víny ve složení či postupu výroby, tak samozřejmě mají pravdu, ale není to přesné. Uvedeme to tedy na pra... (26.03.2015 )

Granátové a chutné víno André

Červené víno André, André je odrůda vinné révy určená pro výrobu červeného vína. Byla vyšlechtěna ve Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích roku 1960 a vznikla křížením dvou odrůd, kterými jsou Frankovka a Svatovavřinecké. Název "André... (26.03.2015 )

Kvalitní červené víno - jak vybrat a jak servírovat

Jste milovníky červeného vína? Avšak nejste žádní zkušení vinaři pouze příležitostní konzumenti. Tak právě pro vás jsme připravili tento malý základní průvodce, který vás provede jeho charakteristikou, výrobním procesem červeného vína a další zajímav... (26.03.2015 )

Chcete se napít opravdu kvalitního šampaňského - Rady a tipy, jak vybrat kvalitní šampus

Šampaňské patří do skupiny šumivých vín. Jde opravdu o kvalitní pití, které se hodí otevřít při jakékoliv významné události. Nejenom o Vánocích či při oslavě Nového roku, ale také při různých rodinných oslavách či svatbách si mnozí z nás vychutnávají... (25.03.2015 )

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Budeme pokračovat v našem seriálu o odrůdách červeného vína. V minulé části jsme si přiblížili odrůdy André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet. Jaké jsou další nejznámější odrůdy červeného vína? Mezi další odrůdy červenéh... (25.03.2015 )

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet - část 1

Vinná réva patří do velké a rozvětvené čeledi rostlin. Základní a klasické odrůdy, ze kterých se vyrábí víno, pochází z druhu Vitis vinifera, který je typický svými sladkými plody. Základem charakteru každého vína je odrůda vinné révy, dále to jsou d... (25.03.2015 )

Jak poznat kvalitní sekt a šampaňské

Sekt a šampaňské není totéž Ne každému je známo, že pravé šampaňské se smí vyrábět pouze z hroznů, jež pocházejí z oblasti Champagne na severovýchodě Francie, a to ze tří povolených odrůd Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay. Jiné druhy šumivého ... (25.03.2015 )

Chcete si zakoupit opravdu kvalitní sekt - Zapomeňte na laciné pití a ochutnejte kvalitu.

Tipy na kvalitní sekty: Chcete si pořídit opravdu kvalitní sekt? Vyzkoušejte sekty od našich významných dodavatelů. Zapomeňte na laciné pití a ochutnejte kvalitu. V našem e-shopu Potreby-pro-vina.cz můžete ochutnat tyto kvalitní sekty: ... (25.03.2015 )

Poznejte nejlepší kombinace jídla a červeného vína

Víno a jídlo - K jakému jídlu se hodí červené víno? Víte, jak kombinovat víno s jídlem? Najít správný soulad mezi pokrmy a víny není zrovna jednoduché. Při volbě vína hraje důležitou roli celá řada faktorů, například úprava pokrmu, použití surovin... (25.03.2015 )

Charakterní Aurelius vás překvapí

Bílé víno Aurelius, Aurelius je původní moravská odrůda, která vznikla křížením odrůd Neuburského a Ryzlinku rýnského. Do státní odrůdové knihy byla zapsána v roce 1983. Tato odrůda je pěstována ve všech českých i moravských vinařských oblastech, nej... (22.03.2015 )

Již staří Egypťané věděli, že ve víně je síla

Víno pijeme již od pradávno. Je pravdou, že už staří Egypťané věděli, v čem je jeho síla. Víno je nápoj, který pili opravdu všichni, bohatí, chudí, malí nebo velcí, věřící či ateisté? Víno bylo bráno jako nápoj, který sbližuje všechny lidi na zemi. O... (30.01.2015 )

Zobrazit starší články 
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace