Noblesní a tajemný společník Tramín červený

Hledáte opravdu ojedinělou a zasloužilou odrůdu, která si nás získala?

Tramín červený patří k jedné z nejstarších pěstovaných odrůd bílého vína. Je o něm známé to, že se podílí při šlechtění nových odrůd a účastnil se vzniku mnoha klasických evropských odrůd. Původ Tramínu červeného je trochu nejasný a je zakořeněn v dávné minulosti. Tramín červený je podle nejnovějších genetických výzkumů volně rostoucí réva lesní, může jít o křížence dvou ještě starších odrůd, které však nejsou určeny.

Tramín červený patří k vysoce kvalitním bílým vínům. Do státní odrůdové knihy byla tato odrůda zapsána v roce 1941. V naší zemi je jeho předností, že se používá k výrobě známkových vín.

Proč je Tramín červený bílé víno? Tramín červený může někdy mást své konzumenty, neboť se nejedná o víno červené (jak je to uvedeno v názvu), ale bílé. Názvy vín neoznačují výsledné víno, ale odrůdu vinné révy. Tramín červený se tedy vyrábí z hroznů červených, víno je však zpracované způsobem výroby vína bílého.

Jaká je typická charakteristika Tramínu červeného?

Tyto vína nejsou určena pro běžnou spotřebu a každodenní popíjení. Jsou určena pro slavnostní příležitost a velmi často se Tramínu můžete snadno přepít.

Tramín červený lze rozpoznat už podle jeho barvy. Barva je zlatožlutá, intenzivní, s jasnými zlatavými odlesky s jemným růžovým reflexem.

Jeho vůně je těžká a silná. Vůně této odrůdy se vyznačuje exotickým aroma ovoce, například mango, liči, papája, které se mísí s tóny květů muškátů a růží, dále je vůně medová, hrozinková.

Chuť vína je těžká, plná, kořenitá, extraktivní s dominantním aroma. Doznění chuti tohoto vína je příjemné a velmi dlouhé.

Hodí se Tramín červený k archivaci?

Tramín červený se hodí k archivaci. Ležením v láhvi se jeho aroma zušlechťuje.

K jakému jídlu se Tramín červený nejvíce hodí?

Tramín červený se velmi dobře hodí ke sladkým dezertům. Vychlazený Tramín se hodí také jako aperitiv. Často doprovází předkrmy, jemné paštiky, jemné úpravy ryb a sýry. Tramín má neobvyklé aroma, a proto se skvěle hodí ke kořeněným jídlům, může doprovázet i asijskou nebo indickou kuchyni.

Neváhejte a ochutnejte lahodné bílé víno odrůdy Tramínu červeného

Tramín červený můžete zakoupit i v levnější variantě. Doporučuji ochutnat zemské víno, které vás svou chutí a vůní opravdu překvapí.

Dále tu jsou o stupeň vyšší vína, jako je pozdní sběr nebo výběr z hroznů, která jsou dražší, ale kvalita a chuť nezapomenutelná. Mohou být také skvělým dárkem pro vaše blízké.

V našem vinném lístku vybírejte zemská i přívlastková vína Tramín červený.


Přečtěte si také:

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Pro všechny milovníky bílého vína - jak vybrat a jak servírovat

Zajímá vás tajemství výroby bílého vína?

Rádi byste byli tím odborníkem, který vždy zvolí k jídlu to správné bílé víno?

nebo přejděte rovnou do sekce bílá vína v našem e-shopu

28.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Noblesní a tajemný společník Tramín červený
Přihlášení Registrace