Kerner bílé víno

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Vychutnejte si odrůdy bílého vína Aurelius, Chardonnay, Hibernal, Kerner, Irsai Oliver, Müller Thurgau

Úplně nejlepší věc, co můžeme s vínem udělat, je samozřejmě vypít ho. Mohu však říci, že čím více o víně víte, tím si ho vychutnáte lépe. Odrůdy b...

Celý článek
Poznejte elegantní víno Kerner

Bílé víno Kerner, Kerner je odrůda vyšlechtěna v Německu a vznikla křížením odrůd Trolínské a Ryzlinku rýnského. V Německu je Kerner čtvrtou nejpěstov...

Celý článek

Kerner

Vůně, chuť a barva
Buket je aromatický, plný ovocných i květinových vůní. Víno má říznou, osvěžující, příjemně kyselou chuť a zaujme svým až slámově žlutým zbarvením.
Vhodné pokrmy
Předkrmy z ryb, grilované telecí maso, uzené ryby, speciality z chřestu a sýry. Kerner se nebojte podávat jako součást slavnostnější tabule.
Zajímavosti
Víno bylo pojmenováno na počest slavného německého lékaře a básníka Christiana von Kerner, k jehož preventivním léčebným doporučením patřilo mj. pití jedné sklenice vína denně.
Odrůda byla vyšlechtěna Augustem Heroldem v Německu roku 1929, a to křížením odrůdy Trolínské s Ryzlinkem rýnským.
Révám odrůdy Kerner se úspěšně daří u nás na Moravě. Zdejší vinaři proto nechávají její hrozny dlouho dozrávat, aby z nich mohli vyrábět výborná přívlastková vína, ke kterým patří i výběr z hroznů Vinařství Františka Zapletala, jejž si u nás můžete objednat.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Kerner Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace