Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Budeme pokračovat v našem seriálu o odrůdách červeného vína. V minulé části jsme si přiblížili odrůdy André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet. Jaké jsou další nejznámější odrůdy červeného vína?

Mezi další odrůdy červeného vína rozhodně patří:

Dornfelder

Červené víno Dornfelder, odrůda Dornfelder je středně pozdní moštová odrůda vinné révy určená pro výrobu červeného vína. Tato odrůda byla vyšlechtěna v roce 1955 v Německu křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Přečtěte si více o tomto granátově zabarveném vínu - Dornfelder.

Frankovka

ledove vinoi

Červené víno Frankovka, odrůda Frankovka je starobylá moštová odrůda určená k výrobě červených vín. Tato odrůda je kříženec odrůdy Gouais blanc s druhým rodičem, který nebyl s jistotou stanoven. Je to velmi stará odrůda, o které si můžete přečíst v našem článku - Frankovka.

Merlot

Červené víno Merlot, Tato odrůda je velice oblíbená a pochází z francouzského regionu Bordeaux. Víte od čeho je odvozen název tohoto hebkého vína? Dočtěte se v našem článku - Merlot.

Modrý Portugal

Červené víno Modrý Portugal, původ této odrůdy není dosud znám. Z názvu sice vyplývá, že to může být i Portugalsko, ale v této zemi se vůbec nepěstuje. Je rozšířena v celém Podunají a více si můžete přečíst zde - Modrý Portugal.

Přečtěte si také:

Vše o víně - základní průvodce vína

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Kvalitní červené víno - jak vybrat a jak servírovat?

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet - část 1

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Neronet, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe - část 3

nebo přejděte rovnou do sekce červená vína v našem e-shopu

25.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2
Přihlášení Registrace
×
V současné době jsme z důvodu zhoršující se pandemické situace a nižšímu stavu našich zaměstnanců museli dočasně odebrat možnost osobního odběru. Děkujeme za pochopení.