Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet - část 1

Vinná réva patří do velké a rozvětvené čeledi rostlin. Základní a klasické odrůdy, ze kterých se vyrábí víno, pochází z druhu Vitis vinifera, který je typický svými sladkými plody. Základem charakteru každého vína je odrůda vinné révy, dále to jsou důležité podmínky pěstování a výrobní proces vína.Jaké jsou základní odrůdy červeného vína?

V první části se zaměříme na tyto základní odrůdy červeného vína:

André

Červené víno André, je odrůda vinné révy určená pro výrobu červeného vína. Byla vyšlechtěna ve Šlechtitelské stanici vinařské ve Velkých Pavlovicích roku 1960 a více si můžete přečíst v našem článku - André.

Cabernet Sauvignon

Červené víno Cabernet Sauvignon, Cabernet Sauvignon je moštová odrůda vinné révy, která je určena pro výrobu červeného vína. Název Cabernet Sauvignon se začal používat od 19. století, tato vína zrají velmi pomalu, lahvují se po jednom až dvou letech, příjemná k pití začínají být až po čtyřech až pěti let. Ochutnejte jejich vyzrálé aroma a dočtěte se více - Cabernet Sauvignon. ledove vinoi

Cabernet Moravia

Červené víno Cabernet Moravia, Cabernet Moravia je moštová odrůda vinné révy, která vznikla křížením dvou odrůd Zweigeltrebe a Cabernet Franc (v roce 1975). Je to první odrůda kabernetového typu vyšlechtěná v České republice. Připravili jsme pro vás další článek o tomto víně - Cabernet Moravia.

Alibernet

Červené víno Alibernet je středně pozdní až pozdní moštová odrůda vinné révy, z které se vyrábí červené víno.Toto víno dosahuje velmi dobré jakosti a tato odrůda se používá do Cuvée, které dodává barvu a kabernetové aroma, více si přečtěte v našem článku - Alibernet.

Přečtěte si také:

Vše o víně - základní průvodce vína

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Kvalitní červené víno - jak vybrat a jak servírovat?

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Neronet, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe - část 3

nebo přejděte rovnou do sekce červená vína v našem e-shopu

25.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia a Alibernet - část 1
Přihlášení Registrace