Jak poznat kvalitní sekt a šampaňské

Sekt a šampaňské není totéž

Ne každému je známo, že pravé šampaňské se smí vyrábět pouze z hroznů, jež pocházejí z oblasti Champagne na severovýchodě Francie, a to ze tří povolených odrůd Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay. Jiné druhy šumivého vína je proto správné řadit mezi sekty, což dodržujeme i v našem e-shopu.Rozdíl mezi šampaňským a sektem se promítá nejen v chuti, ale také v ceně - za láhev pravého šampaňského zaplatíte zpravidla o pár set korun více. Jak kvalitní šampaňské, tak kvalitní sekt vám však dopřejí plnohodnotné zážitky!

Co na etiketě nepřehlédnout

Na vinětu láhve se zaměřte hlavně, pokud kupujete sekt. Vyhýbejte se těm s označením perlivé nebo impregnované víno, které jsou syceny oxidem uhličitým, a jejichž chuťové kvality tak mají doslova jepičí život. Místo toho pátrejte po láhvích kvalitního sektu, které mají vždy nápis šumivé víno, jako tomu je i v našem e-shopu.

ledove vinoi Cena prozradí o kvalitě sektu rovněž mnohé. Klasická výroba je totiž technologicky a časově natolik náročná, že si prodejce cenu pod 200 Kč nemůže dovolit. Je nasnadě, že tzv. sekty s informací kvašeno klasickou metodou nebo kvašeno v láhvi, které koupíte za sto korun, se skutečným sektem nemají mnoho společného.

Vyhlášenými výrobci jsou světoznámá firma Szigeti nebo moravské Vinařství Dufek, jejichž prvotřídní sekty zakoupíte za dostupnou cenu i u nás!Barva a obsah cukru

Ve výběru žádaného šampaňského nebo sektu vám pomůže, když se lépe zorientujete v jejich barvách a informacích o obsahu cukru.

Kromě nejčastějších bílých šumivých vín nebývale stoupla popularita růžových šumivých vín, z nichž doporučujeme například Pinot Noir rosé Vinařství Dufek.

Podle enologů, profesionálních znalců vín, je známkou kvalitního sektu jeho barevnost a žlutost. I tu se snažte při výběru sektu odpozorovat.

A jak je to s obsahem cukru u šumivého vína? Cizojazyčné přívlastky překládáme takto:

  • brut - suché
  • demi sec - polosuché
  • demi doux - polosladké
  • doux - sladké

V Česku oblíbený demi sec se nebojte občas prostřídat brutem, jejž opravdový labužník určitě docení!

Pokud si chcete pochutnat na opravdu kvalitním sektu a pravém šampaňském, sázkou na jistotu je e-shop potreby-pro-vina.cz s bohatou nabídkou šumivých vín od prověřených a renomovaných výrobců z celého světa!

Přečtěte si také:


Dělení vína pro úplné začátečníky - část 1. víno podle barvy

Učíme se číst z barvy, vůně a chuti vína

Co nám o víně prozrazuje jeho jméno

Dělení vína pro úplné začátečníky - část 2. víno podle zbytkového cukru

Víte, jak správně degustovat víno


nebo přejděte rovnou do kategorie sekty nebo šampaňské v našem e-shopu

25.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Jak poznat kvalitní sekt a šampaňské
Přihlášení Registrace
×
V současné době jsme z důvodu zhoršující se pandemické situace a nižšímu stavu našich zaměstnanců museli dočasně odebrat možnost osobního odběru. Děkujeme za pochopení.