Hledáte víno nejoblíbenější, nejstarší a nejrozšířenější - představujeme vám Ryzlink vlašský

Nejprve je třeba o této odrůdě říci, že bílé víno Ryzlink vlašský nemá žádný příbuzenský vztah s odrůdou Ryzlink rýnský. Jedná se o starobylou odrůdu, která vnikla nejspíše ve Francii, odtud se rozšířila do Rakouska a Maďarska. Uvádí se také, že její původ je v Itálii. Nejvíce se tato odrůda pěstuje v Rakousku, dále v Maďarsku, ale můžeme ji nalézt i na vinicích jiných zemí, i dokonce jiných světadílů, například v Brazílii.

Do Státní odrůdové knihy ČR byla zapsána v roce 1941. V České republice ji vysázena zejména na Slovácku, Znojemsku, v oblasti Velké Pavlovice, Hustopeče nebo kolem Pavlovských vrchů.

V naší zemi je ryzlink vlašský druhá nejstarší odrůda, a zároveň třetí nepěstovanější odrůda. Tato odrůda se hodí k výrobě známkových vín, popřípadě jako surovina pro výrobu vín šumivých.

Jaká je typická charakteristika Ryzlinku vlašského?

Barva typicky odrůdového vína je světle zelenožlutá.

Vůně této odrůdy zahrnuje širokou paletu vůní, od vinné, až po příjemně květinovou vůni s květy lípy, dále vůni zeleného jablka či mandlí. U mladých vín převažuje vůně černého rybízu a angreštu.

Víno má svěží harmonickou, plnou chuť s příjemnými kyselinkami.

Ve vůni a chuti můžeme najít citrusy, červený rybíz, angrešt, hrozinky, med nebo květy lučního kvítí.

Hodí se Ryzlink vlašský k archivaci?

Tato odrůda bílého vína se hodí k střednědobé archivaci.

K jakému jídlu si Ryzlink vlašský nejvíce vychutnáte?

Tyto vína jsou lehká a osvěžující, proto jako vinný střih je ideální na zahnání žízně. Ryzlink vlašský si vychutnáte téměř ke každému jídlu. Hodí se k celé paletě jednoduché a všední kuchyně. Suchá vína jsou vhodná jako aperitiv ke studeným pokrmům. Výborné je k zeleninovým jídlům nebo zeleninovým polévkám, dále k bílým sýrům, k lehkým úpravám masa a ryb, šunce či jemným paštikám.

Ochutnejte Ryzlink vlašský z našeho vinného lístku. Nezklame vás!

Víno Ryzlink vlašský patří opravdu k nejrozšířenějším odrůdám bílého vína. V naší vinotéce je cenově přijatelný a tímto dostupný opravdu všem. Doporučujeme lehké kabinetní víno, které je za příznivou cenu.

Pokud tímto vínem chcete někoho obdarovat, sáhněte po dražším ledovém víně, nebo vyberte výjimečné bílé víno z edice PREMIUM.


Přečtěte si také:

Vše o víně - základní průvodce vína

Proč se nebát nákupu vína na Internetu

Pro všechny milovníky bílého vína - jak vybrat a jak servírovat

Zajímá vás tajemství výroby bílého vína?

nebo přejděte rovnou do sekce bílá vína v našem e-shopu.

28.03.2015
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Hledáte víno nejoblíbenější, nejstarší a nejrozšířenější - představujeme vám Ryzlink vlašský
Přihlášení Registrace