Držáky na víno pro správné skladování vína

Držák na víno (známý též jako stojan na víno či regál na víno) patří k základní výbavě každého milovníka vína, a to hned z několika důvodů. Krom toho, že elegantní držák na víno zkrášlí vinotéku i domácnost a láhev z něj jen tak nevypadne, konstrukce držáku umožňuje víno skladovat tak, aby neztratilo nic ze svých kvalit.

ledove vinoi

Jak skladovat víno

Láhve s vínem musí být uloženy ve vodorovné poloze, aby korek zůstal vlhký. V opačném případě dochází k vyschnutí a smrštění korku, čímž se víno oxiduje a znehodnocuje. A proto je většina držáků na víno navržena tak, aby láhve ležely ve vodorovné poloze.

Víno byste měli uchovávat ideálně v temném, vlhkém a chladném prostředí. Pokud nemáte sklep, zkuste najít jiné temné a chladné místo, vzdálené od zdrojů tepla.

TIP - než budete víno servírovat, postavte láhev na pár hodin do vertikální polohy, aby se případný sediment mohl usadit.

Jak vybírat držáky na víno

Při výběru držáku na víno berte v potaz jeho kapacitu, materiál, design a cenu.

Zatímco domácím labužníkům vystačí držáky pro 1 až 5 láhví vína, majitelé vinoték a sklípků by měli volit stojany, jež pojmou 10 láhví a víc.

ledove vinoi

Kovové i dřevěné držáky na víno z našeho e-shopu vám vydrží po mnoho let. Výběr konkrétního materiálu tedy závisí na vašem vkusu a interiéru.

Jestliže se v moderně zařízeném bytě či restauraci budou vyjímat spíše odvážnější, futuristické modely, tradiční interiér zase lépe snese jednodušší držáky na víno.

Ceny moderních držáků na víno s velkou kapacitou se šplhají k několika tisícům korun, ty nejlevnější zakoupíte již do pětiset. Většinu nakupujících však plně uspokojí držáky na víno v ceně do 1500 Kč.

TIP: držáky na víno s větší kapacitou vám umožní systematické skladování vína podle odrůdy, stáří, původu atd.!


ledove vinoi

Přečtěte si také:

Jak používat příslušenství pro víno - 1. otvíráky na víno

Jak používat příslušenství pro víno - 2. nálevky na víno

Jak používat příslušenství pro víno - 4. sklenice na víno

Jak používat příslušenství pro víno - 3. dekantační trychtýře a karafy<

nebo přejděte do kategorie stojany na víno v našem e-shopu.

04.07.2016
ZpětVšechny články
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Novinky Držáky na víno pro správné skladování vína
Přihlášení Registrace