Chardonnay bílé víno

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Intenzivní prožitek - Chardonnay

Bílé víno Chardonnay, Chardonnay pochází z Burgundska, francouzský vinařský region. Tato odrůda vznikla spontánním křížením odrůd Pinot a Gouais blanc...

Celý článek
Vychutnejte si odrůdy bílého vína Aurelius, Chardonnay, Hibernal, Kerner, Irsai Oliver, Müller Thurgau

Úplně nejlepší věc, co můžeme s vínem udělat, je samozřejmě vypít ho. Mohu však říci, že čím více o víně víte, tím si ho vychutnáte lépe. Odrůdy b...

Celý článek

Chardonnay

Vůně, chuť a barva
Tato populární odrůda proslula bohatostí a celistvostí svých vůní a chutí. V buketu vystupuje jablko, meloun, limetka, lískové ořechy, ale i med či skořice. Povedené Chardonnay [šardoné] poznáte podle vyrovnané, jemně kořenité chuti, která dlouho doznívá. Typická je žlutá, až zelenožlutá barva.
Další aromatické a chuťové odstíny získává Chardonnay školením v barrique sudech. Chardonnay-Barrique od Vinařství Dufek vám rádi pošleme!
Vhodné pokrmy
Chardonnay je co do snoubení s jídlem vděčná odrůda. Skvěle vynikne s rybami, mořskými plody i s bílým masem a těstovinami. K vínu lze přikusovat měkké sýry s plísní nebo paštiky. Přívlastková Chardonnay můžeme podávat také k divočině.
Nejlepším partnerem na jídelním stole však pro Chardonnay byl a bude pstruh na másle.  
Zajímavosti
Domovem starobylé odrůdy je Burgundsko, přesněji obec Chardonnay, jejíž název odrůda přejala. Kromě střední Evropy se Chardonnay ve velkém pěstuje v Kalifornii, Austrálii, na Novém Zélandu a v Chile.
Chardonnaymanie, i tak se přezdívá obrovskému boomu, který Chardonnay zažívalo v 70. a 80. letech 20. století v USA a posléze po celém světě. Dlužno říci, že kvalitě, a tím i pověsti tohoto vína tehdejší masová popularita příliš neprospěla.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Chardonnay Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace