Červené víno Rulandské Modré

12 (celkem 2)
NázevSeřadit sestupně podle NázevSeřadit vzestupně podle Název   CenaSeřadit sestupně podle Cena   
99 Kč 479 Kč
Rulandské modré, zemské víno, Vinařství Krist
Dodání do 24 hod
Barva s cihlovým meniskem. Ostřejší vůně peckovin, jadřince a zejména višní. Chuť je jemná, připomínající višňovou marmeládu.
Rulandské modré 2007, ledové víno, Vinařství Krist
Dodání do 24 hod
479 Kč
Toto exkluzivní víno začalo vznikat v krutých zimních mrazech již na vinici. Svědčí o tom jeho vysoká hustota. Vůně medu a rozinek přecházející až do kandovaného ovoce. Nádherný přírodní zbytkový cukr a příjemná kyselinka dává tomuto vínu svou jedinečnost. Stříbrná medaile - AWC Vienna - 2008 - Rakousko
12 (celkem 2)
NázevSeřadit sestupně podle NázevSeřadit vzestupně podle Název   CenaSeřadit sestupně podle Cena   
Vychutnejte si typickou chuť u vína Rulandské modré

Červené víno Rulandské modré, tato odrůda pochází pravděpodobně z oblasti Burgundska a je používána k výrobě červených vín a vín rosé. Dále pat...

Celý článek
Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Neronet, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe - část 3

V předešlé části jsme si přiblížili odrůdy Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal. Pojďme si představit další základní odrůdy červeného vína. ...

Celý článek

Rulandské modré

Vůně, chuť a barva
Rulandské modré se vyznačuje elegantní, jemnou chutí s nízkým obsahem kyselin. Vůněmi připomíná třešně, ostružiny, hořké mandle, ucítit můžeme i květinové tóny pivoňky, jasmínu či fialky. Typická je dále spíše bledě červená barva.
Vhodné pokrmy
Vůním a chuti přívlastkového vína této odrůdy se lze obdivovat i bez doprovodu pokrmů. Rulandské modré je víno natolik zajímavé, že jeho samostatné vychutnávání za to určitě stojí. Víno však dobře vynikne i s pečeným drůbežím masem, zvěřinou, pokrmy z hub a sýry.
Zajímavosti
Starobylá odrůda z Burgundska, pěstovaná patrně už za dob Římské říše, se k nám dostala zásluhou Karla IV., jenž ji do Čech nechal přivézt. Krom své domoviny, Francie, je rozšířena po celém světě včetně Nového Zélandu, Kalifornie a Jižní Ameriky, a to nejčastěji pod názvem Pinot Noir.
Jméno získalo Rulandské modré po německém obchodníku s tímto vínem J. S. Rulandovi ze Speyer. Ve sklípku bývá nabízeno též jako Burgundské červené.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Rulandské modré Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
Mohlo by Vás zajímat
Perfegi
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Vína Červená vína Červené víno Rulandské Modré
Přihlášení Registrace