Červené víno Modrý Portugal

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Sametově vyzrálý Modrý Portugal

Červené víno Modrý Portugal, původ této odrůdy není dosud znám. Z názvu sice vyplývá, že to může být i Portugalsko, ale v této zemi se vůbec nep...

Celý článek
Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Budeme pokračovat v našem seriálu o odrůdách červeného vína. V minulé části jsme si přiblížili odrůdy André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia ...

Celý článek

Modrý Portugal

Vůně, chuť a barva
Typický Modrý Portugal voní po květinách a čerstvém senu, jeho barva je jemně rubínová, chuť sametově jemná a harmonická, a to vlivem nižšího obsahu tříslovin.
Vhodné pokrmy
Jako lehké víno můžeme Modrý Portugal podávat k mnoha různým jídlům, a to bez obav, že bychom tím narušili rovnováhu jejich chuti. Přívlastková vína vyniknou s drůbežím masem, bifteky, bažantem, kachnou či zajícem na divoko. Přikusovat lze sýrový nářez, šunky či salámy.
Zajímavosti
Modrý Portugal, jeho příjemná chuť, neznámý původ i poetický název, dokázal zamotat hlavu nejen milovníkům vína, ale také umělcům. Sonet o lásce a modrém portugalu básníka Jana Skácela hudebně ztvárnil Hradišťan.
Zatímco rakouský původ odrůdy se pouze předpokládá, ví se jistě, že Modrý Portugal nepochází z Portugalska, kde se nepěstuje vůbec. Kromě Rakouska a Německa je oblíbený také v Maďarsku a v Česku, kde patří mezi nejrozšířenější modré odrůdy.
Z Modrého Portugalu se vyrábí první vína daného roku včetně tzv. svatomartinského vína.



Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Modrý Portugal Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Vína a doplňky k vínům Vína Červená vína Červené víno Modrý Portugal
Přihlášení Registrace