Červené víno Merlot

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Merlot - rubínový představitel červených vín

Červené víno Merlot, Merlot odrůda je velice oblíbená, která pochází z francouzského regionu Bordeaux. Název Merlot byl odvozen od francouzského...

Celý článek
Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Budeme pokračovat v našem seriálu o odrůdách červeného vína. V minulé části jsme si přiblížili odrůdy André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia ...

Celý článek

Merlot

Vůně, chuť a barva
Merlot [mer´lo] je populární díky své hebké, sametové chuti a nízkému obsahu kyselin. V buketu převládají vůně švestek, lanýžů, černého rybízu, objevují se tóny tabáku, kávy či čokolády. Typická je rudá, až rubínová barva. Přívlastková vína obsahují 13 a více procent alkoholu.
Vhodné pokrmy
Merlot skvěle doprovází tabuli tvořenou zvěřinovým masem, srnčím nebo jelením ragú, telecími ledvinkami či pokrmy z rajčat.
Zajímavosti
Odrůda je písemně zmiňována již ve 14. století. Pochází pravděpodobně z oblasti Bordeaux. Název může být odvozen od slova merle, ve francouzštině kos. Právě tento pták si na bobulích Merlotu tuze rád pochutnává.
Merlot je zároveň jedna z nejuznávanějších odrůd, která se pěstuje na více než 100 000 hektarech po celém světě.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Merlot Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace