Červené víno Dornfelder

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Granátově zabarvené víno Dornfelder

Červené víno Dornfelder, odrůda Dornfelder je středně pozdní moštová odrůda vinné révy určená pro výrobu červeného vína. Tato odrůda byla vyšlechtěna ...

Celý článek
Jaké jsou nejznámější odrůdy červeného vína - Dornfelder, Frankovka, Merlot a Modrý Portugal - část 2

Budeme pokračovat v našem seriálu o odrůdách červeného vína. V minulé části jsme si přiblížili odrůdy André, Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia ...

Celý článek

Dornfelder

Vůně, chuť a barva
Dornfelder je odrůda výjimečná svým tmavým, až fialovým zbarvením. Extraktivní chuť doprovázejí pronikavé vůně lesních plodů, brusinek, ořechů či zelené papričky.
Vhodné pokrmy
Víno doporučujeme k těstovinám, plná vína k masům v těžší či kořeněné úpravě, dále ke zvěřině a chuťově výrazným sýrům.
Zajímavosti
Dornfelder byl vyšlechtěn v roce 1955 v Německu křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Původní záměr získat odrůdu, která bude sloužit jako směs při výrobě cuvée (víno vyráběné z několika odrůdových vín), se nezdařil. Dornfelder si totiž díky své oblibě mezi konzumenty i výrobci vydobyl pevné, zcela samostatné postavení.
Jméno nese po Immanuelu Dornfeldovi (1796 až 1869), zakladateli první vinařské školy v Německu.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Dornfelder Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace