Aurelius bílé víno

V této kategorii není žádné zboží.
ZpětZpět na hlávní stránku
Vychutnejte si odrůdy bílého vína Aurelius, Chardonnay, Hibernal, Kerner, Irsai Oliver, Müller Thurgau

Úplně nejlepší věc, co můžeme s vínem udělat, je samozřejmě vypít ho. Mohu však říci, že čím více o víně víte, tím si ho vychutnáte lépe. Odrůdy b...

Celý článek
Charakterní Aurelius vás překvapí

Bílé víno Aurelius, Aurelius je původní moravská odrůda, která vznikla křížením odrůd Neuburského a Ryzlinku rýnského. Do státní odrůdové knihy byla z...

Celý článek

Aurelius

Vůně, chuť a barva
Odrůda Aurelius dává bílá vína ovocných a květnatých vůní, v nichž můžeme rozpoznat jablko, hrušku, meruňky či citronovou kůru. Chuť vína je plná a jemně kořenitá. Typické je zelenožluté zbarvení.
Vhodné pokrmy
Víno vynikne s drůbežím masem v lehké úpravě. Pozdní sběry kombinujte s rybami, např. pstruhem. Jako sladká vína je podávejte k dezertům.
Zajímavosti
Odrůda byla pojmenována po římském císaři Marcu Aureliu Probovi, jenž se zasloužil o vysazování vinné révy v zaalpských provinciích včetně jižní Moravy.
Vyšlechtili ji inženýři Josef Veverka a František Zatloukal křížením odrůd Neuburské a Ryzlink rýnský.Jsme ESHOP, dodáváme do celé republiky, do všech měst, proto jsou dostupné Aurelius Praha, Ostrava, Brno, Olomouc, Plzeň. Liberec, České Budějovice, Pradubice, Hradec Králové a jiné.
0 ks zboží
Cena: 0 Kč
Proč nakoupit u nás?
Sledujte nás
Vinařství

Značky

Odběrné místo
Provozní 5492/3
722 00 Ostrava-Třebovice
+420 724 024 086
info@potreby-pro-vina.cz
Přihlášení Registrace